Archiwum kategorii: Usługi

usługi – ceny oraz cenniki mycia, czyszczenia i konserwacji okien

Biuro rachunkowe – Dlaczego my

Biuro rachunkowe – Dlaczego my?

Chcielibyśmy porozmawiać o tym, jak możemy pomóc waszej twojej firmie i dlaczego tak dużo właścicieli firm docenia nasze usługi oraz pomóc. Nasze biura rachunkowe w Polsce realizuja osobistą obsługę księgową z regularnym kontaktem, dzięki czemu budujemy z Tobą dobre relacje oraz długotrwałe relacje.

Usługi rachunkowe Katowice

Audyt i rozliczenia

Nasza Firma jest biegłymi rewidentami  zlokalizowana w Katowicach i posiadamy doświadczenie w zrozumieniu biznesu naszych klientów, ścisłej współpracy z nimi i wykonywaniu zadań audytowych i księgowych w uzgodnionych ramach czasowych.


Rozwiązania księgowe online w chmurze

Jesteśmy akredytowanymi partnerami Platinum z oprogramowaniem Accounting, aby dostarczać firmom internetowe rozwiązania rachunkowe w chmurze do prowadzenia dokumentacji księgowej, w tym usługi księgowe, deklaracje VAT i rachunkowość zarządczą. Rozwiązania księgowe online w chmurze są również wbudowane w całą gamę naszych usług, w tym zeznania podatkowe, rozliczenia w US, usługi płacowe oraz pomoc w zakresie ręcznej rejestracji.


Usługi księgowe, w tym pomoc w przestrzeganiu zgodności z przepisami dotyczącymi automatycznej rejestracji emerytalnej.

Zapewniamy wysokiej jakości outsourcing płac online dla małych i dużych firm. Nasze usługi w zakresie zarządzania płacami dokonują wszystkich potrzebnych zgłoszeń do organów podatkowych w Państwa imieniu oraz zapewniają zgodność z wymogami dotyczącymi sprawozdawczości i korespondencji związanymi z [automatycznym logowaniem emerytalnym

Rejestr przychodów oraz rozchodów. Kiedy stosować?

Rejestr przychodów oraz rozchodów. Kiedy używać?

Rejestr przychodów oraz rozchodów to sposób rozliczania się z urzędem skarbowym w kwestii podatków przez właściciela firmy.

Czym jest księga przychodów oraz rozchodów?

KPiR to jedno z narzędzi księgowych, dzięki któremu prowadzić da sięskutecznąbieżącą ewidencję księgową. Pozwala ona na księgowanie przychodów oraz wydatków ponoszonych przez firmę. Cieszy się ona dużympowodzeniem, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób rozliczenia się z urzędem skarbowym. Polecamy: https://znany-ksiegowy.pl/slaskie

Do rejestru przychodów i rozchodów wprowadza się pozycje takie jak przychody, zakupione towary handlowe i materiały podstawowe, poniesione wydatki związane z prowadzoną firmą, a także koszty prac badawczo-rozwojowych.


Księga przychodów i rozchodów nie zawiera informacji w kwestii zaliczek na poczet dostawy tudzież sprzedaży towarów a także wykonania usługi. Z księgowego punktu widzenia nie jest to bowiem ciągle ani przychód, ani tym bardziej koszt jego uzyskania. Nie wprowadza się do niej także kosztów inwestycji jeszcze w czasie jej przebiegu. Właściwy moment na uzupełnienietakichdanych pojawia się dopiero po zakończeniu inwestycji w formie odpisu amortyzacyjnego. Księga przychodów a także rozchodów nie posiadatakżedanychw kwestii obrotu opakowaniami zwrotnymi. Są one wydawane za kaucją oraz jako takie nie stanowią przychodu. KPiR nie zawieratakżeinformacjiw kwestii jednorazowej pomocy na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Do takich wsparć należą m.in. te pozyskiwaneze środków unijnych .

JAK WYBRAĆ DOBRE BIURO PODATKOWE? – Sprawdź

JAK WYBRAĆ DOBRE BIURO RACHUNKOWE? – Sprawdź


Prowadzenie działalności gospodarczej  to zajęcie pełne wyzwań i obowiązków. Dobre prowadzenie księgowości działalności gospodarczej to podstawa jej prawidłowego działania, a do tego niezbędny jest wybór dobrego biura rachunkowego. Podpowiadamy, jak wybrać dobre biuro rachunkowe.

Kwalifikacje księgowych / biura księgowego

Do 10 sierpnia 2014 roku chcąc zajmować się zarobkowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, wymagano posiadać Licencje Ministra Finansów. Obecnie, aby otworzyć biuro nie potrzebne są żadne uprawnienia – biuro rachunkowe może otworzyć każdy. W związku z tym warto sprawdzić czy księgowy posiada wymagane kwalifikacje. Można to zrobić sprawdzając czy księgowy posiada:


Licencja Ministra Finansów – certyfikat księgowy. Obecnie nie jest już obowiązkowa, natomiast wielu księgowych z wieloletnim stażem posiada dokument wydany przez ministerstwo finansów. Aktualnie licencja ta jest jednym z wielu dokumentów, która potwierdza zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Polecamy: https://znany-ksiegowy.pl/malopolskie

Certyfikaty Centrum informacji Księgowej. Instytucja zajmuje się certyfikowaniem biur rachunkowych i księgowych. Przeprowadza egzaminy dla księgowych i weryfikuje biura rachunkowe pod kątem określonych kryteriów, nadając odpowiedni certyfikat. Informacje o certyfikowanych księgowych i biurach rachunkowych udostępnia przedsiębiorcom na www.cik.org.pl, tworząc największa tego typu bazę w Polsce.

Potwierdzenia szkoleń i kursów księgowych. Kursy i szkolenia, które przebyła księgowa informują przedsiębiorcę, że właściciel biura rachunkowego poszerzaoraz aktualizuje swoją wiedzę. Jest to bardzo znaczące szczególnie w branży księgowej, w której przepisy zmieniają się nagminnie.

Ubezpieczenie OC na działalność biuro rachunkowego

Ubezpieczenie OC na działalność biura rachunkowego, powinno być obok umiejętności, podstawowym warunkiem przy wyborze usług księgowych. Ubezpieczenie ochrania Twoją firmę od odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy biura rachunkowego. Reguła jest prosta, czym większa kwota ubezpieczenia tym lepiej. Należy zapytać księgowego o wysokość ubezpieczenia i czy prócz podstawowego zabezpieczenia posiada rozszerzoną polisę np. o ubezpieczenie kadr i płac, będzie to istotne w przypadku, gdy zatrudniamy {pracownika|pracowników

Z wizytą w biurze podatkowym – Sprawdź

Z wizytą w biurze podatkowym – Zobacz

Przed wyborem biura księgowego warto wybrać się do jego siedziby. Organizacja pracy może nam wiele powiedzieć o prowadzeniu samego biura: wyposażone stanowiska i posegregowane dokumenty świadczą o profesjonalizmie, rzetelności i skrupulatności. Chaos i nieład raczej powinny odstraszyć, dając do zrozumienia, że podobny los na pewno spotka dokumentację firmy obsługiwanej przez to biuro księgowe.


Dowiedzmy się, w jakich godzinach działa biuro, jak można się z nim kontaktować lub dostarczać dokumenty, czy umozliwia przesyłanie ich drogą elektroniczną czy preferuje kontakt osobisty, jakie są terminy przekazywania dokumentów i w jaki sposób biuro przekazuje różnorodne informacje swoim klientom?

Najlepsze biuro rachunkowe Katowice

Niezwykle istotną kwestią jest sposób zabezpieczania poufnych informacji: będąc z biurze zwróćmy uwagę na to, czy osoby niechciane mogą mieć do nich dostęp i czy dokumentacja jest należycie katalogowana.

Doświadczenie, opinie, cena

Dużym, niezaprzeczalnym atutem biura podatkowego jest doświadczenie w obsłudze księgowej firm. Usługi rachunkowe oferowane przez takie biuro mają z założenia większą wartość niż usługi biur dopiero rozpoczynających ekspansję rynku usług księgowych. Dokładnie i należycie prowadzona rachunkowośc może uchronić przedsiębiorcę przed niechcianymi konsekwencjami finansowymi, ale również ogromnym stresem związanym z kontaktem z Urzędem Skarbowym. Przed wyborem biura rachunkowegomusisz dokonać rozeznania wśród znajomych przedsiębiorców i dowiedzieć się, które z biur cieszą się dobrą opinią – ta zazwyczaj jest uzasadniona odpowiednim poziomem oferowanych usług. Cena obsługi księgowej – choć ważna – nie powinna być jedynym lub przeważającym argumentem podczas wyboru biura księgowego, gdyż za niską ceną nie zawsze idzie odpowiednia jakość usług.

Polecamy portal: https://znany-ksiegowy.pl/

Usługi serwisu okien – czy da się na tym zarobić? Czy jest to dobry oraz dochodowy biznes?

Współczesne okna drewniane składa się z drewna klejonego, a nabywcy posiadają do wyboru dużą gamę gatunków szlachetnych i zagranicznych.
 Przedsiębiorstwa z branży BPO / SSC w Krakowie i Trójmieście odnotowały najwyższy udział popytu w sektorze usług. JLL podsumował funkcjonowanie firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych na czołowych rynkach biurowych w Polsce.  W ubiegłym roku najemcy reprezentujący sektor nowoczesnych usług biznesowych wynajęli ok. 380 000 mkw., Co oznacza jedną czwartą całościowego zapotrzebowania w głównych miastach, oraz ponad 50% zapotrzebowania na powierzchnię biurową w największych aglomeracjach poza Warszawą.
Jest to wynik bardzo zbliżony do osiągniętego w 2017 r., Ilustrujący ważną rolę, jaką odgrywają firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych zarówno na rynku usług, jak również polskiej gospodarce. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób, w jaki firmy z dziedziny BPO / SSC wspierają rozwój sektora usług w Polsce, ale także – jak zmieniają jego jakość. Najemcy z branży usług biznesowych szukają zrównoważonej, współczesnej przestrzeni biurowej, która zapewniałaby ciekawy design oraz była zaopatrzona w najnowsze rozwiązania technologiczne, co z kolei przekłada się na zwiększoną podaż takich powierzchni. Dlatego możemy konkurować z największymi rynkami Europy Zachodniej pod względem jakości oferowanych usług.

Serwisowanie okien – czy da się na tym zarobić? Czy to jest dobry oraz rentowny biznes?

Według informacji JLL najistotniejszy wkład w wynajętej powierzchni biurowej w 2018 r. Miał Kraków – 64% (ponad 130 000 mkw. W formie umów najmu). Drugie miejsce zajęło Trójmiasto z 57% (prawie 50 000 mkw.), A później Wrocław z 52% (ponad 80 000 mkw.), Gdzie podpisano dwie największe umowy najmu w 2018 r. Największe umowy najmu zostały zawarte przez takie przedsiębiorstwa jak: IBM (około 18 000 mkw., Wojdyła Business Park Wrocław), Nokia 16 000 mkw. (Green Towers, również Wrocław). Trzecia największa transakcja została dokonana w kompleksie Enterprise Park w Krakowie, w którym Aptiv postanowił odnowić i powiększyć swoją powierzchnię do 15 000 mkw.
JLL jest pionierem w reprezentowaniu firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych i pierwszą firmą konsultingową, która zauważa możliwości tego sektora jako jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi nowoczesnej gospodarki. W zeszłym roku eksperci z JLL brali udział w transakcjach najmu na ok. 100 000 mkw., Podpisane przez firmy BPO / SSC, w tym IBM, UBS, Cisco, Standard Chartered Bank (świeży inwestor na rynku warszawskim oraz krajowym), Accenture, Olympus (świeży inwestor we Wrocławiu), Clariant, Ricoh, AstraZeneca , Foss (nowy inwestor w Warszawie), Dentons EMEA Business Services i sporo innych.
Porównaj ceny okien – http://twoje-okna.com/