Archiwum kategorii: Sypialnia

Okna w sypialni – pomysły na dekorację okien.

Często kupowane okna do sypialni. A czy {wy|ty] też takie chcesz mieć?

Wydawać by się mogło, że wybór koloru okien do mieszkania jest tylko kwestią indywidualnego gustu. To wprawdzie nie do końca jest prawdą.

Sypialnia to pomieszczenie w domu, rezydencji, zamku, pałacu, hotelu, akademiku, mieszkaniu, kondominium, mieszkaniu dwupoziomowym tudzież kamienicy, w którym ludzie sypiają. Standardowa zachodnia sypialnia zawiera jako meble do sypialni jedno albo dwa łóżka (od łóżeczka dla noworodków, pojedyncze tudzież podwójne łóżko dla niemowlaka, dziecka, nastolatka albo osoby dorosłej do większych rozmiarów, takich jak pełne, podwójne, królowa, król lub Król Kalifornii (rozmiar wschodni albo łóżko wodne dla pary), szafka na ubrania oraz stolik nocny i toaletka, które przeważnie zawierają szuflady. Z wyjątkiem bungalowów, domów w typie ranczo tudzież jednopiętrowych moteli, sypialnie są przeważnie w jednym z rogów mieszkania znajdującego się nad poziomem podłoża. 

W większych wiktoriańskich domach powszechny był dostęp do sypialni z buduaru dla pani domu i garderoby dla dżentelmena. W niektórych domostwach istnieją sypialnie na poddaszu; gdyż są one oddzielone od powietrza tylko dachem, przeważnie są chłodne zimą, natomiast latem mogą być zbyt ciepłe. Nachylenie krokwi podtrzymujące dach spadzisty także sprawia, że są one niekomfortowe. W domach, w których mieszkali służący, często używali sypialni na poddaszu.

Jakie okna w sypialni? 

W XIV wieku niższa klasa sypiała na materacach wypełnionych sianem i słomkami z miotły. W XVI wieku materace wypełnione piórami zaczęły zyskiwać na popularności wśród tych, którzy mogli sobie na nie pozwolić. Szary człowiek radził sobie dobrze, jeśli mógł kupić materac po siedmiu latach małżeństwa. W XVIII wieku bawełna i wełna zaczęły być coraz popularniejsze. Pierwszy materac sprężynowy zwojowy został stworzony dopiero w 1871 r. Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym materacem jest materac sprężynowy, mimo że 

dostępnych jest wiele różnych alternatywnych kompozytów, w tym pianka, lateks, wełna, a nawet jedwab. Różnorodność doboru twardości waha się od stosunkowo miękkiego do raczej twardego materaca. W sypialni mogą być się łóżka piętrowe, jeżeli dwie tudzież więcej osób dzieli pokój. Garnek komorowy trzymany pod łóżkiem albo na nocnej szafce był zwykle używany w czasach przed nowoczesną instalacją wodno-kanalizacyjną i łazienkami w mieszkaniach.

Meble i pozostałe przedmioty w sypialniach różnią się zasadniczo, w zależności od smaku, lokalnych zwyczajów i statusu społeczno-ekonomicznego jednostki. Na przykład Podstawowa sypialnia może zawierać łóżko o konkretnym rozmiarze (podwójne, king lub queen); jeden lub więcej komody (a może szafę na ubrania); szafka nocna; jedna tudzież więcej szaf; i dywany. Wbudowane szafy są mniej popularne w Europie niż w Ameryce Północnej; toteż w Europie częściej stosuje się wolnostojące garderoby lub standardowe garderoby.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/