Archiwum kategorii: Regulamin

Regulamin – procedury, reguły montażu, konserwacji, serwisu stolarki okiennej

Montaż stolarki okiennej w domu z cegieł. Jak wykonać to właściwie? Sprawdź.

Jeśli chcesz doinformować się więcej o tym, jak pielęgnujemy  środowisko, nie wahaj się odwiedzić naszej strony i przeczytaj więcej o naszej firmie.

Cegła jest surowcem budowlanym wykorzystywanym do budowy ścian, chodników oraz innych elementów w konstrukcji murowanej. Tradycyjnie określenie „cegła” odnosi się do jednostki złożonej z gliny, ale aktualnie jest stosowany do oznaczania prostokątnych jednostek wykonanych z ziemi zawierającej glinę, piasek jak również wapno tudzież materiałów betonowych. Cegły można łączyć ze sobą za pomocą zaprawy, klejów tudzież blokując je. Cegły są wytwarzane w wielu klasach, rodzajach, materiałach oraz rozmiarach, które różnią się w zależności od regionu a także okresu, oraz są wytwarzane w ilościach hurtowych. Dwie podstawowe gatunki cegieł to cegły wypalone i niewypalone.

Blok jest terminem nawiązującym do prostokątnej jednostki budowlanej zbudowanej z podobnych materiałów, lecz zwykle jest większy aniżeli cegła. Lekkie cegły (zwane także lekkimi blokami) są wykonane z kruszywa z ekspandowanej gliny.

Wypalone cegły są jednym z najwytrzymalszych i najsilniejszych materiałów budowlanych, niejednokrotnie określanych jako sztucznym kamieniem, oraz są używane od około 4000 rpne Cegły suszone na powietrzu, znane także jako cegły mułowe, mają historię starszą aniżeli cegły wypalane i mają dodatkowy składnik łącznika mechanicznego, takiego jak słoma.

Montowanie stolarki okiennej w mieszkaniu z cegieł. Jak zrobić to dobrze? Zobacz.

Cegły układa się w warstwy a także liczne wzory zwane wiązaniami, zwanymi sumarycznie cegłami, i można je układać w różnego rodzaju zaprawie, aby trzymać cegły razem, tworząc wytrzymałą strukturę.

Najwcześniejszymi cegłami były suszone cegły, co oznacza, iż uformowano je z gliniastej ziemi tudzież błota i suszono (przeważnie na słońcu), dopóki nie były wystarczająco mocne do użycia. Najstarsze odkryte cegły, pierwotnie wykonane z ukształtowanego mułu i datowane przed 7500 rpne, znaleziono w Tell Aswad, w regionie górnego Tygrysu i w południowo-wschodniej Anatolii, niedaleko Diyarbakiru. Mieszkańcy Mehrgarh z Azji Południowej także wznosili i mieszkali w suszonych powietrzem domach z cegły mułowej w latach 7000–3300 pne Inne aktualniejsze ustalenia, datowane na lata 7 000–6 395 pne, pochodzą z Jerycha, Katalonii Hüyük, starożytnej egipskiej fortecy Buhen oraz starożytnych miast doliny Indusu Mohenjo-daro, Harappa [5] i Mehrgarh [6]. Cegła ceramiczna albo wypalana była używana już w 3000 rpne we wczesnych miastach Doliny Indusu, takich jak Kalibangan. [7]

Porównaj ceny okien – http://twoje-okna.com/