Opis nowoczesnej architektury spoglądając na historię. Podobieństwa oraz różnice.

Okna wykonane są z materiału z pierwszego tłoczenia na stabilność koloru oraz wyprodukowanych do najwyższych standardów oraz wartości.

Nowoczesna architektura powstała u schyłku XIX wieku dzięki rewolucjom w technologii, inżynierii i materiałów budowlanych jak i chęci odejścia od historycznych stylów budowlanych i stworzenia czegoś, co było czysto funkcjonalne oraz nowe.

Rewolucja w materiałach była pierwsza, z wykorzystaniem żeliwa, szkła płaskiego a także żelbetu, aby budować mocniejsze, lżejsze i wyższe konstrukcje. Proces odlewania szkła płaskiego został wynaleziony w 1848 roku, umożliwiając produkcję nader sporych okien. Kryształowy Pałac Josepha Paxtona na Wielkiej Wystawie w 1851 roku Był dawnym przykładem budowli żelaznej oraz szklanej, a w 1864 r. Pierwszą szklaną i metalową ścianą osłonową. Te zmiany wspólnie doprowadziły do ​​powstania pierwszego wieżowca o budowie metalowej, dziesięciopiętrowego budynku ubezpieczenia domowego w Chicago, zbudowanego w 1884 r. Przez Williama Le Barona Jenneya [3]. Żelazna konstrukcja wieży Eiffla, która była wówczas najwyższą konstrukcją na świecie, pobudziła wyobraźnię setek odwiedzających wystawę uniwersalną w Paryżu z 1889 r.

Opis  współczesnej architektury spoglądając na historię. Podobieństwa  i różnice.

Francuski przemysłowiec François Coignet jako pierwszy zastosował beton zbrojony żelazem, czyli beton zbrojony prętami żelaznymi, jako metodę budowy budowli. W 1853 r. Coignet zbudował pierwszą żelbetową konstrukcję, czteropiętrowy dom na przedmieściach Paryża. Następnym istotnym krokiem naprzód było stworzenie windy bezpieczeństwa przez Elizeusza Otisa, po raz pierwszy zademonstrowanej na wystawie w Nowym Jorku w Crystal Palace w 1854 r., Dzięki czemu wysokie budowle biurowe i mieszkalne były praktyczne. Inną istotną technologią dla nowoczesnej architektury było światło elektryczne, które mocno zmniejszyło nieodłączne zagrożenie pożarów spowodowanych przez gaz w XIX wieku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/