Archiwum kategorii: Nowości

Nowości w branży okien. Najnowsze rozwiązania w stolarce okiennej.

Uproszczona księgowość – korzyści? – Dla kogo?

Uproszczona księgowość – jakie korzyści? – Dla kogo?

Korzystając z księgowości uproszczonej, spółka komandytowa może zrezygnować m.in. ze sporządzania informacji dodatkowej – wystarczy wtedy informacja uzupełniająca do bilansu. Więć bilans, jak i rachunek zysków i strat, ogranicza się w księgowości uproszczonej do kilku pozycji – jest to duże uproszczenie, co przekłada się także na niższe koszty obsługi księgowej. Zobacz: znany-ksiegowy.pl

Spółka komandytowa a podatek dochodowy – Wady

Biuro Rachunkowe przypomina również, że płatnikiem podatku dochodowego nie jest spółka komandytowa, tylko jej wspólnicy. Mimo to spółka komandytowa zmuszana jest do prowadzenia ksiąg rachunkowych.  Zarówno przychody, jak i koszty spółki komandytowej są rozdzielane pomiędzy wspólników w dokładnie takim samym stopniu, w jaki mają oni udział w zyskach i stratach firmy.


www.Znany-Ksiegowy.pl – dowiedz się więcej! 

Chcesz wiedzieć więcej o meandarach księgowości w spółkach komandytowych? Masz pytania lub wątpliwości? Zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz doświadczony zespół księgowy jest do Twojej dyspozycji. 

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Jak wybrać dobre biuro księgowe?

 Wiedza i pozycja na rynku.

Opinii na temat konkretnego biura podatkowego możemy szukać w sieci lub pytać o nią znajomych. Jednak nigdy nie będziemy pewni tego gdzie leży prawda, zwłaszcza, że takie opinie są często sprzeczne. Niektóre biura, nawet te o bardzo wysokiej renomie, ze względu na to, że obsługują duże grono klientów mogą nie uwzględniać Twoich indywidualnych potrzeb jako klienta, czego możemy oczekiwać. Zobacz najleprze biura rachunkowe w Katowicach: https://znany-ksiegowy.pl/slaskie

Często największym zaufaniem darzymy to biuro, które istnieje już od wielu lat. Miejmy jednak świadomość tego, że nie zawsze to jak długo biuro działa na rynku świadczy o doświadczeniu prowadzącego. Często księgowi po latach pracy na etacie zakładają własne firmy. W związku z tym nawet dopiero co powstałe biuro może być prowadzone przez osobę z bogatym doświadczeniem.


Przechowywanie dokumentacji, legalność oprogramowania.

Bardzo istotny jest sposób dostarczania dokumentów tj. czy będą nam one doręczane pocztą, wysyłane drogą mailową czy będziemy zobowiązani stawić się po nie osobiście. Tę kwestię warto uzgodnić już na samym początku rozmów, bo jeśli okaże się, że każdy dokument będziemy zobowiązani odbierać osobiście to w pewnym momencie może okazać się to dla nas uciążliwe.

Następna sprawa to sposób archiwizacji naszych dokumentów. Zazwyczaj przechowuje je biuro. Jest to dla firmy wygodne rozwiązanie, ponieważ daje pewność, że dokumenty nie zostaną zniszczone czy zgubione, a w razie kontroli np. ze strony Urzędu Skarbowego księgowa przedstawi je do wglądu na podstawie udzielonego jej przez nas pełnomocnictwa. 

Ważną kwestią jest to czy biuro dysponuje legalnym oprogramowaniem i konsekwencje, które się z tym wiążą. Wprawdzie nie możemy za bardzo wnikać w legalność oprogramowania komputerowego, z którego korzysta konkretne biuro, ale w razie kontroli i konfiskaty dysku twardego nasze dokumenty, jeśli są przechowywane wyłącznie elektronicznie mogą zostać usunięte. Polecamy porta Znany-księgowy.pl : https://znany-ksiegowy.pl/

Ponadto oprogramowanie niskiej jakości lub jeszcze gorzej – nieaktualne zwiększa ryzyko błędów w obliczeniach, a brak aktualizacji i dopasowania do przepisów zwiększa ryzyko nałożenia kar na biuro rachunkowe, co nie rzadko przekłada się również na koszty, którymi obciążony zostaje klient.

Wybieraj biuro księgowe świadomie

Znaleźć biuro, które będzie w 100% odpowiadało Twoim potrzebom jest bardzo ciężko. Różne sytuacje, które pojawiają się w trakcie współpracy sprawiają, że często żałujemy, że nie wszystkie ważne kwestie zdążyliśmy czy pamiętaliśmy wcześniej uzgodnić. Przystępując do poszukiwań i wyboru biura sprecyzujmy jakie są nasze oczekiwania, porównajmy oferty. Dobry wybór biura rachunkowego to gwarancja owocnej współpracy na długie lata.

Nowinki w oknach. Jakie są trendy i co jest rozchwytywane? Poradź się nas

Jeśli planujesz zastąpić stare drzwi i okien nowymi, przyciągającymi wzrok, możemy Cię wspomóc. Zapoznaj się z naszą stroną internetową lub skontaktuj się z członkiem naszego zespołu aby dowiedzieć się więcej.

Nowy typ okna skrzydła został niedawno wydany na rynek. Noszą one nazwę okna PCV i są nowoczesne, podobnie jak proste okna, a są znacznie bardziej oszczędne a nie wymagają tak często konserwacji i malowania. Decydując się na zakup okien skrzydeł, uważaj, by nie skontaktować się z pierwszym instalatorem okien, jaki znajdziesz. Sprawdź czy otrzymałeś próbki pracy i informacje od innych salonów przynajmniej przed podjęciem ostatecznej decyzji, w jakiej firmie chcesz zlecić nowe okna. Montowanie nowych zamiennych okien jest równie istotna jak jakość całościowego okna.

Nowości w stolarce okiennej. Jakie są trendy i co jest rozchwytywane? Sprawdź

Zdobycie okna wysokiej jakości to zaledwie połowa sukcesu, niewłaściwa instalacja może spowodować złe działanie okna czyli, złej przepuszczalności powietrza, może unieważnić gwarancję producenta, a co ważniejsze, przepustnosc wody, która uszkodzi dom. Dobre okno spełnia swoje kryteria jeśli jest zgodnie zainstalowane.

Dużo właścicieli lokalów przeoczyło proces instalacji, ponieważ zbyt dużo musieli płacić za same oknie

. W naszej firmie niesamowite 25% naszej działalności cieszy się wymianą okien. Na targu istnieje naprawdę wiele gorszych okien, i następnie dodanie przy złej instalacji może tylko narobić poważne uszkodzenia. Okna na czasie są produkowane w wielu nowych odmianach do wyboru, dzięki czemu każdy może znaleźć wśród nich coś atrakcyjnego dla siebie. Niemal każda działalność sprzedaje swoim klientom znakomitej jakości okna, jakie będą nie tylko energooszczędne, ale też będą miały atrakcyjny wygląd pasujący do stylu architektonicznego budynku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/